Ta strona używa plików cookie!
close

Policja apeluje o rozwagę na drogach – kolejne wypadki na Dolnym Śląsku

Data dodania: 2 marca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk Lwówek Śląski Ząbkowice Śląskie Jelenia Góra

Pogoda sprzyja nam w ostatnim czasie, więc i uwaga kierowców na drogach została nieco rozproszona. Zapominamy jednak, że jeszcze trwa zima. Różnice temperatur pomiędzy dniem a nocą są duże i na drogach może być ślisko. Często występują mgły i opady deszczu marznące w nocy. Dolnośląska policja apeluje o rozwagę za kierownicą, gdyż w ostatnim czasie doszło do kolejnych wypadków drogowych. W powiecie ząbkowickim w zderzeniu 3 samochodów śmierć poniosły 2 osoby, w Jeleniej Górze kierowca potrącił pieszą, która zmarła po przewiezieniu do szpitala, a w Lwówku Śląskim nietrzeźwy mężczyzna, który miał 2 promile alkoholu w organizmie, wjechał w bariery ochronne.

Wczoraj na drodze krajowej nr 8 w powiecie ząbkowickim doszło do zderzenia 3 samochodów osobowych. W wyniku tego wypadku śmierć poniosło dwóch pasażerów samochodu marki BMW. 4 osoby zostały ranne i przebywają w szpitalu. Najprawdopodobniej przyczyną tego wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków jazdy. Samochód marki BMW stracił panowanie nad autem na łuku drogi i zderzył się z dwoma innymi pojazdami.

Wczoraj rano w Jeleniej Górze kierujący samochodem marki Porsche wykonując manewr cofania potrącił na jezdni 81- letnią kobietę, która po przewiezieniu do szpitala zmarła. Kierowca był trzeźwy.

Kilka dni temu późno w nocy w Lwówku Śląskim kierujący samochodem marki Audi uderzył w barierki ochronne. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali kierującego do kontroli i po badaniu okazało się, że ma on w swoim organizmie 2 promile alkoholu. Zostały zatrzymane mu prawo jazdy. Na szczęście nic się nikomu nie stało w wyniku tego zdarzenia.

Te przykłady pokazują nam brawurę i brak ostrożności za kierownicą. Dolnośląscy policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Szczególnie teraz kiedy dni stają się coraz dłuższe, a pogoda skłania do częstszych wyjazdów i wypoczynku, warto pamiętać o tym, że na drodze nie jesteśmy sami. Bądźmy odpowiedzialni i nie ryzykujmy swoim życiem oraz innych osób. Nasze błędy i zaniechania mogą niestety mieć tragiczne w skutkach konsekwencje. Starajmy się unikać agresywnych zachowań na drodze, a jeśli takie się pojawiają to informujmy o tym funkcjonariuszy.

st. asp. Monika Kaleta