Ta strona używa plików cookie!
close

Pół kilograma marihuany, kokaina i tabletki ekstazy przejęte przez legnickich policjantów. Zatrzymany dealer jest już w areszcie

Data dodania: 24 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legniccy policjanci zatrzymali 21-latka, któremu postawiono zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz handel nimi. Funkcjonariusze w miejscu zamieszkania zabezpieczyli pół kilograma marihuany, kokainę oraz tabletki ekstazy. Czarnorynkowa wartość środków odurzających to ponad 30 tysięcy złotych. Sąd już aresztował mężczyznę na 3 miesiące. W więzieniu może spędzić teraz 12 lat.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji z Legnicy zatrzymali 21-letniego mężczyznę, podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Do zatrzymania doszło pod jego domem. Policjanci przeszukali mieszkanie, które zajmował młody mężczyzna oraz jego samochód. W trakcie tych czynności ujawnili i zabezpieczyli pół kilograma marihuany, kokainę, tabletki ekstazy oraz gotówkę w polskiej walucie. Czarnorynkowa wartość środków odurzających to kwota ponad 30 tysięcy złotych.

Teraz policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają czy zatrzymany ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa narkotykowe. Ustalono również, że 21-latek ma obecnie w toku sprawę za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw narkotykowych. Sąd w Legnicy wobec zatrzymanego  21-latka zastosował 3 miesięczny areszt.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do lat 10. Natomiast, handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do lat 12 lat.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Izabela Burska

 

Galeria