Ta strona używa plików cookie!
close

Pokazy ratownictwa wodnego w ramach akcji - „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Data dodania: 10 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Oleśnica

Policjanci wspólnie ze strażakami i ratownikami wodnymi zorganizowali w Stradomii Wierzchniej pokazy ratownictwa. Celem tego przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi mieszkańców Dolnego Śląska na ewentualne zagrożenia podczas wypoczynku nad wodą. Funkcjonariusze w trakcie spotkania propagowali bezpieczne zachowania nad wodą oraz wskazywali jak udzielać pierwszej pomocy osobie wyciągniętej z wody.

Nad zalewem w Stradomii Wierzchniej, w powiecie oleśnickim, zorganizowane zostały  pokazy ratownictwa wodnego, w których wzięli udział policjanci, strażacy i ratownicy wodni. Funkcjonariusze z Komisariatu Wodnego Policji we Wrocławiu na akwenie tuż przy kąpielisku zaprezentowali pokaz akcji ratowniczej. Zgromadzeni mogli zobaczyć nie tylko szybkie łodzie motorowe, ale również sprawne działania ratownicze podejmowane wobec  osoby tonącej.

W spotkaniu z mieszkańcami uczestniczyli również ratownicy wodni oraz strażacy. Na lądzie ratownicy zademonstrowali jak należy udzielać pierwszej pomocy osobie wyciągniętej z wody. Oprócz zaprezentowanych sytuacji niebezpiecznych, policjanci starali się również wskazać prawidłowe zachowania podczas ratowania osoby tonącej, czy potrzebującej pomocy. Zademonstrowali odpowiednie chwyty oraz sposób bezpiecznego odholowania takiej osoby do brzegu.

Po pokazach mieszkańcy mogli zobaczyć sprzęt ratowniczy, którym dysponują służby czuwające nad bezpieczeństwem nad wodą. W pokazach uczestniczył również przewodnik z psem służbowym. Obecność czworonoga była ogromną atrakcją dla najmłodszych uczestników spotkania.

Niektórzy po raz pierwszy mogli zobaczyć jak wygląda akcja ratunkowa osoby z wody. Być może taka wizualizacja zagrożeń w czasie wypoczynku nad wodą pobudzi wyobraźnię korzystających z wodnych kąpieli i zapobiegnie niebezpiecznym sytuacjom.

Życzymy wszystkim słonecznej pogody i bezpiecznego wypoczynku!

Źródło: KPP w Oleśnicy
sierż. szt. Aleksandra Pieprzycka
tel. 601-589-781

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

 

Galeria