Ta strona używa plików cookie!
close

Pokaz ratownictwa wodnego zaprezentowany przez służby mundurowe

Data dodania: 11 lipca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Oleśnica

W minioną sobotę na terenie kompleksu wodnego w Stradomii Wierzchniej w powiecie oleśnickim odbyło się oficjalne otwarcie sezonu, w trakcie którego służby mundurowe zaprezentowały pokaz ratownictwa wodnego. W pokazach wzięli udział również funkcjonariusze Komisariatu Wodnego KWP we Wrocławiu.

"Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" to hasło przewodnie policyjnych działań realizowanych na akwenie wodnym w Stradomii Wierzchniej w minioną sobotę. Do działań oleśnickich policjantów włączyli się również funkcjonariusze z Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, którzy zaprezentowali swoje umiejętności na wodzie z wykorzystanie sprzętu specjalistycznego.

Policjanci wspólnie ze strażakami oraz ratownikami wodnymi i medycznymi zaprezentowali jak wygląda ratowanie tonącej osoby. Pokaz ten poprzedzony był częścią teoretyczną z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Najmłodsi uczestnicy przedsięwzięcia dowiedzieli się jak mogą pomóc osobie nieprzytomnej czy też nie oddychającej. Wysłuchali jak wyglądają procedury postępowania z osobami, które zasłabły czy zachłysnęły się wodą. Teoretyczna część zawierała również informacje o zasadach bezpieczeństwa nad wodą.

Najmłodszym przypomniano jak dobierać odpowiednie akweny wodne, aby kąpiel w nich była bezpieczna, jak zachowywać się nad wodą oraz czego unikać. Całej zabawie towarzyszył również Komisarz Lew - maskotka dolnośląskiej Policji. Ponadto funkcjonariusze rozdawali najmłodszym ulotki z akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą" oraz opaski odblaskowe. Dodatkowo każdy z uczestników mógł obejrzeć radiowóz oraz sprzęt jakim dysponują policjanci oraz strażacy.

Źródło: KPP w Oleśnicy

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

 

Galeria

Powiązane wiadomości