Ta strona używa plików cookie!
close

Podziękowania za sprawną ewakuację mieszkańców z pożaru

Data dodania: 10 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Trzebnica

W trakcie wyjazdowego posiedzenie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Trzebnicy, Zastępca Burmistrza Gminy Oborniki Śląskie i Gminny Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej uhonorowali dwóch policjantów: sierż. Tomasza Wijackiego i post. Jakuba Maja za wzorową postawę i zaangażowanie w służbę. Funkcjonariusze zostali wyróżnieni za uratowanie mieszkańców z płonącego budynku.

W dniu 4 czerwca br. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Obornikach Śląskich odbyło się wyjazdowe posiedzenie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Trzebnicy. W zebraniu oprócz samorządowców udział wziął również Komendant Powiatowy Policji w Trzebnicy mł. insp. Adam Jędryszczak. 

Podczas spotkania Zastępca Burmistrza Gminy Oborniki Ślaskie i Gminny Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej uhonorowali dwóch policjantów: sierż. Tomasza Wijackiego i post. Jakuba Maja za pomoc w ewakuacji mieszkańców podczas pożaru w miejscowości Uraz. Policjanci niejednokrotnie udzielają pomocy, a także otrzymują informacje o tym, że czyjeś życie jest zagrożone. Dokładają wszelkich starań, aby to życie uratować. W takich sytuacjach liczy się szybkość, skuteczność oraz trafność podejmowanych decyzji. Tak właśnie zachowali się funkcjonariusze z komisariatu w Obornikach Ślaskich.

Swoje gratulacje uhonorowanym policjantów przekazał również Starosta Powiatu Trzebnickiego Pani Małgorzata Matusiak, która podkreśliła, że taka postawa zasługuje na szczególne wyróżnienie, ponieważ policjanci bez chwili wahania, narażając własne, ratowali życie innych ludzi.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Trzebnicy
podkom. Piotr Dwojak
tel. 694 – 438 – 826

 

Galeria