Ta strona używa plików cookie!
close

Podziękowania dla policjantów

Data dodania: 31 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

To bardzo miłe chwile dla głogowskich policjantów. Za pomoc i profesjonalizm w działaniu podziękowała im mieszkanka Głogowa. 76 - letnia kobieta padła ofiarą przestępcy, który ukradł jej saszetkę i brutalnie zaatakował, kiedy próbowała ją odzyskać. Wkrótce po zgłoszeniu został on zatrzymany przez funkcjonariuszy. Swoje podziękowania mieszkanka złożyła na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie, podinsp. Mariusza Bużdygana.

Zdarzenie miało miejsce 26 października br. Pokrzywdzona wyjeżdżała swoim samochodem z garażu. Kobieta zorientowała się w pewnym momencie, że sprawca z jej pojazdu skradł saszetkę z zawartością dokumentów. Zażądała jej zwrotu i złapała mężczyznę za kurtkę. Jego reakcja była brutalna. Uderzył kobietę, która przewróciła się i uderzyła głową i ramieniem w ziemię.  Sprawca zbiegł z łupem. Pokrzywdzona podczas zgłoszenia przekazała policjantom szereg zapamiętanych szczegółów, dzięki którym jeszcze tego samego dnia, po kilkudziesięciu minutach, podejrzany został przez nich zatrzymany. Funkcjonariusze odzyskali także saszetkę z dokumentami.

Zdecydowana postawa pokrzywdzonej i jej zachowanie po zdarzeniu, miało istotny wpływ na szybkie zatrzymanie sprawcy, którym okazał się 32 – latek, ze sporą przeszłością kryminalną. Został on tymczasowo aresztowany, a za czyn, o który jest podejrzany, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 - 904 - 452

 

Galeria