Ta strona używa plików cookie!
close

Podziękowania dla mieszkanki powiatu lubińskiego za pomoc w uratowaniu życia mężczyzny

Data dodania: 23 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Komendant Powiatowy Policji w Lubinie - podinsp. Joanna Cichla, zaprosiła na spotkanie mieszkankę powiatu lubińskiego, dziękując za wzorową postawę obywatelską i pomoc mężczyźnie, który znalazł się sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu. Nie wahała się wybrać numer telefonu alarmowego i powiadomić policjantów. Dzięki temu funkcjonariusze dotarli do mężczyzny w lesie i zapobiegli tragedii. Do podziękowań dołączył się również Starosta lubiński, w którego imieniu na spotkanie przybyła Marta Dygas.

W liście gratulacyjnym, który otrzymała mieszkanka powiatu lubińskiego, Komendant podziękowała za czujność, zaangażowanie oraz pomoc mężczyźnie znajdującym się w stanie zagrażającym jego życiu i zdrowiu. Podinsp. Joanna Cichla podkreśliła, iż świadczy to o ponadprzeciętnej gotowości do niesienia pomocy. To wzorowe zachowanie pokazuje ogromne poczucie odpowiedzialności za życie i bezpieczeństwo drugiego człowieka i zasługuje na gratulacje. Do podziękowań dołączył się również Starosta lubiński, w którego imieniu na spotkanie przybyła Marta Dygas.

Kobieta nie wahając się zadzwoniła na numer alarmowy, informując policjantów, że widziała młodego mężczyznę skrajnie wyczerpanego, który wszedł do lasu. Wyglądał na zagubionego Nie chciał żadnej pomocy. Policjanci podjęli poszukiwania, jednak  mężczyznę ciężko było znaleźć. Pomógł przewodnik z psem tropiącym, który pomimo intensywnych opadów deszczu podjął trop i wewnątrz gęstych zarośli ujawnił leżącego 29-latka. Był on przemoknięty i zmarznięty. Nie zdawał sobie sprawy, gdzie jest i co się stało. Mężczyzną zajął się zespół pogotowia ratunkowego.

Komendant list gratulacyjny wysłała również do mieszkańca Łodzi, który także wykazał się czujnością i godną postawą. Widząc na drodze nietrzeźwego kierującego pojazdem dostawczym, jadącego całą szerokością jezdni, wyprzedził go, stopniowo wytracał prędkość, tym samym zmuszając go do zatrzymania się. Wyjął pijanemu kierowcy kluczyki ze stacyjki i powiadomił policjantów. Podkreśliła, że każde wsparcie w policyjnych działaniach ze strony mieszkańców jest ważne, gdyż buduje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania i przestrzeni publicznej.

Zaangażowanie obywateli w dużym stopniu ułatwia pracę policjantów i często przyczynia się do uratowania ludzkiego życia.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP w Lubinie
st. asp. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

 

Galeria