Ta strona używa plików cookie!
close

Podziękowania dla legnickich policjantów za uratowanie ludzkiego życia

Data dodania: 8 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legnickich policjantów odwiedziła rodzina poszkodowanego w wypadku mężczyzny, aby podziękować za okazaną pomoc. Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo–Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy sierż. Jowita Malchar i st. sierż. Łukasz Brzumowski, widząc wypadek drogowy na autostradzie A 4 i unoszące się kłęby dymu, natychmiast podjęli działania ratownicze i wynieśli mężczyznę z auta. Po minucie doszło do wybuchu i samochód stanął w płomieniach.

Do zdarzenia doszło w piątek 2 sierpnia br. na autostradzie A4. Policjanci w trakcie przejazdu wiaduktem nad autostradą zauważyli wypadek drogowy i unoszące się kłęby dymu z jednego z pojazdów. Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo–Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy sierż. Jowita Malchar i st. sierż. Łukasz Brzumowski natychmiast ruszyli z pomocą i wspólnie z innymi uczestnikami ruchu drogowego wynieśli mężczyznę z auta i przenieśli go w bezpieczne miejsce. Niespełna minutę później doszło do wybuchu i samochód stanął w ogniu.
Policjanci do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego monitorowali czynności życiowe kierującego lawetą oraz zaopatrzyli jego rany.

Wczoraj rodzina uratowanego mężczyzny przyjechała do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, by spotkać się i podziękować policjantom za ich wzorową postawę, a Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy - podinsp. Przemysławowi Laskowskiemu oraz Naczelnikowi Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego legnickiej komendy – kom. Stanisławowi Dwojakowi pogratulować tak wzorowych i oddanych służbie funkcjonariuszy.

Źródło: KMP w Legnicy
sierż. szt. Anna Tersa

podinsp. Krzysztof Zaporowski
 

Galeria