Ta strona używa plików cookie!
close

Podziękowania dla legnickich policjantów - odzyskali skradzione mienie o wartości prawie 200 tysięcy złotych

Data dodania: 19 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

„Panowie z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przywracają wiarę w ludzi i służby publiczne. Oni działają, nie rezygnują. Są świetni i szczerze gratulujemy …” – takie podziękowania na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu przekazała dyrekcja przedsiębiorstwa. Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z Legnicy odzyskali skradzione firmie mienie o wartości prawie 200 tysięcy złotych. W tej sprawie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy już usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa.

Na początku czerwca br. policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Polskiej w Policji w jednym z garaży ujawnili skradzione wcześniej mienie o wartości prawie 200 tysięcy złotych. Wśród odzyskanych fantów były m.in. ekrany multimedialne, elektronarzędzia oraz odzież. Policjanci zatrzymali w tej sprawie dwóch młodych mężczyzn 23-letniego mieszkańca powiatu legnickiego oraz 30-letniego mieszkańca Legnicy. Obaj już usłyszeli zarzuty paserstwa za co grozi im kara nawet do lat 5 pozbawienia wolności.


Śledczy zajmujący się sprawą ustalili, że zabezpieczone przez nich ekrany ledowe zostały skradzione pod koniec kwietnia br. z terenu przedsiębiorstwa zajmującego się wynajmowaniem wielkoformatowych telebimów we Wrocławiu.

Skuteczne działanie Policjantów Wydziału dw. Z Przestępczością Przeciwko Mieniu komendy miejskiej w Legnicy spotkało się z uznaniem dyrekcji pokrzywdzonego przedsiębiorstwa, który na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu - nadinsp. Tomasza Trawińskiego złożyło pisemne podziękowania:

,,Panowie z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przywracają wiarę w ludzi i służby publiczne. Chcielibyśmy bardzo podziękować ekipie z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy za to, że im się chciało. Oni działają, nie rezygnują. To było również widać w ich zachowaniu, podejściu, rozmowie, jak przyjechaliśmy odebrać sprzęt. Nie wiem jak się udało znaleźć, zebrać i wyszkolić taką ekipę...Są świetni i szczerze gratulujemy im i Panu takich ludzi...”


nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KMP w Legnicy
podkom. Iwona Król-Szymajda
tel. 504-798-649

 

 

Galeria

Powiązane wiadomości