Ta strona używa plików cookie!
close

Podziękowania dla wałbrzyskim policjantów za udzieloną pomoc

Data dodania: 3 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Do Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu kom. Krzysztofa Lewandowskiego wpłynął list, w którym dwie mieszkanki Szczecinka pisemnie podziękowały wałbrzyskim policjantom ruchu drogowego „za pomoc i zaangażowanie oraz pełny poświęcenia udział w eskorcie do szpitala” z chorym na astmę dzieckiem, które potrzebowało niezwłocznej pomocy medycznej. Ten przykład pokazuje jak pozytywne są relacje funkcjonariuszy z mieszkańcami całego naszego kraju.

W podziękowaniach dla st. sierż. Piotra Taratuty oraz sierż. Marka Kuski czytamy między innymi, że mieszkanki województwa zachodniopomorskiego wdzięczne są za efektywność, błyskawicznie przeprowadzoną akcję, poświęcony czas, wzorową postawę oraz życzliwość z jaką spotkały się ze strony Policji.

„Takie wydarzenia pokazują, że Policjanci to nieliczni ludzie, którzy znajdują w sobie ogromną potrzebę ofiarności, oddania pomocy innym” - dodały w liście mieszkanki Szczecinka, życząc wałbrzyskim funkcjonariuszom wytrwałości w dalszej służbie oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.

Przypomnijmy, że do interwencji doszło w sobotę po północy na ul. Wysockiego w Wałbrzychu. Do policyjnego radiowozu podbiegła zdezorientowana kobieta będąca mieszkanką Szczecinka i wyjaśniła, że jak najszybciej musi dostać się z chorym na astmę dzieckiem do szpitala, a nie zna topografii miasta. Z jej relacji wynikało, że syn się dusi, a stan zdrowia z minuty na minutę się pogarsza. Mundurowi wiedzieli, że liczyła się każda minuta. Przekazali informację dyżurnemu wałbrzyskiej komendy i podjęli decyzję o niezwłocznym pilotażu samochodu do szpitala. Funkcjonariusze pomogli następnie mieszkańcom województwa zachodniopomorskiego dostać się do poradni pediatrycznej i znaleźć działającą w porze nocnej aptekę.

Źródło: KMP w Wałbrzychu
mł. asp. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

podinsp. Krzysztof Zaporowski