Ta strona używa plików cookie!
close

Podsumowanie wzmożonych działań kontrolnych - „Niebezpieczne Przewozy”

Data dodania: 14 września 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Ponad 1500 skontrolowanych pojazdów, w tym blisko 660 samochodów ciężarowych, to efekt wzmożonych działań kontrolnych, przeprowadzonych przez dolnośląskich policjantów ruchu drogowego, w ramach akcji „Niebezpieczne przewozy”. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawniali przypadki przekraczania dozwolonej prędkości, niewłaściwie zabezpieczonego ładunku, przeładowania pojazdów, nieprawidłowości przy przewozie materiałów niebezpiecznych, czasu pracy, czy też niewłaściwego stanu technicznego. Nie obyło się niestety też bez przekroczenia dozwolonej prędkości i nietrzeźwych kierujących.

Dolnośląscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili wzmożone działania kontrolne, ukierunkowane głównie na pojazdy przewożące ładunki i przestrzeganie przez kierujących odpowiednich w tym zakresie przepisów.

Podczas akcji, policjanci skontrolowali łącznie 1542 pojazdy, w tym 661 samochodów ciężarowych. Efektem kontroli, przeprowadzonych na dolnośląskich drogach, było m.in. ujawnienie 15 przypadków niewłaściwie zabezpieczonego ładunku, 12 przypadków przeładowania pojazdów, 3 przypadków naruszeń przepisów dotyczących czasu pracy i 4 kierujących, którzy prowadzili pojazd, będąc w stanie nietrzeźwości.

240 kierujących nie stosowało się do ograniczeń prędkości, z czego 57, to kierujący samochodami ciężarowymi. W 139 przypadkach policjanci stwierdzili nieprawidłowości związane ze stanem technicznym kontrolowanych pojazdów, z czego 39 samochodów nie zostało dopuszczonych do dalszego ruchu.

W związku z w/w i innymi ujawnionymi przypadkami niestosowania się do obowiązujących przepisów, 690 kierujących zostało ukaranych grzywnami w drodze mandatów, w 29 przypadkach skierowano do sądu wnioski o ukaranie, a 69 kierujących zostało pouczonych. Policjanci zatrzymali 10 praw jazdy oraz 173 dowody rejestracyjne, w tym w 126 przypadkach były dowody rejestracyjne pojazdów ciężarowych.

kom. Kamil Rynkiewicz