Ta strona używa plików cookie!
close

Podsumowanie trzech dni świątecznego weekendu

Data dodania: 25 grudnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo na dolnośląskich drogach prowadzą w dniach 22 - 26 grudnia br. wzmożone działania prewencyjno kontrolne pn. „Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie”. W ciągu trzech minionych dni na drogach województwa odnotowano łącznie 20 wypadków. Podczas działań policjanci zatrzymali 54 nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze przeprowadzili też łącznie 3517 różnego rodzaju interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 151 osób i 46 poszukiwanych.

W ciągu trzech minionych dni dolnośląscy funkcjonariusze przeprowadzili na terenie województwa 3517 różnego rodzaju interwencji. W wyniku prowadzonych działań policjanci zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 151 osób. W ich ręce wpadło też 46 poszukiwanych, z czego 3 to osoby nieletnie.

Od piątku do niedzieli na dolnośląskich drogach odnotowano 20 wypadków, w których obrażeń doznało 25 osób. Niestety jeden z nich okazał się tragiczny w skutkach. 22 grudnia br., około godz. 23.00 w powiecie średzkim kierująca toyotą wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wymusiła pierwszeństwo i zderzając się z kierującym audi poniosła śmierć na miejscu.

Mimo wielokrotnych apeli okazało się, że byli też inni, którzy po alkoholu zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów. Policjanci zatrzymali łącznie 54 nietrzeźwych kierowców.

Przed nami kolejne świąteczne dni. Pamiętajmy o bezpieczeństwie na drodze. Podróżujmy z rozwagą i zgodnie z przepisami.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

 

Powiązane wiadomości