Ta strona używa plików cookie!
close

Podsumowanie czterech dni świątecznych na Dolnym Śląsku

Data dodania: 29 marca 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Miniony okres Świąt Wielkanocnych, to czas intensywnej pracy dolnośląskich policjantów. Podczas czterech dni związanych ze Świętami Wielkanocnymi funkcjonariusze przeprowadzili ponad 4,7 tys. różnego rodzaju interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 208 osób oraz zatrzymali 74 osoby poszukiwane. Policjanci czuwali też nad bezpieczeństwem podróżujących. Od piątku do poniedziałku, funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali 70 nietrzeźwych kierujących.

Tegoroczne Święta Wielkanocne na dolnośląskich drogach przebiegły dość spokojnie. W ciągu czterech dni odnotowano w naszym regionie 21 wypadków, w których 29 osób zostało rannych. To mniejsza liczba zdarzeń niż często odnotowuje się w ciągu dni roboczych. Niemniej jednak brak rozwagi i nonszalancja na drogach, to wciąż główne przyczyny zaistniałych wypadków.

Niestety od piątku do poniedziałku, wśród wymienionych wypadków, jeden okazał się śmiertelny. Do powyższego zdarzenia doszło 27 marca br. około godzony 14.00. w powiecie dzierżoniowskim. Kierujący samochodem marki Daewoo Tico najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w inny, jadący z przeciwnego kierunku samochód. Kierujący zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Dolnośląscy policjanci prowadząc w okresie świąt wzmożone działania kontrolne, ujawnili i zatrzymali 70 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Okres świąteczny, to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu czterech minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili 4751 różnego rodzaju interwencji. W wyniku prowadzonych działań, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 208 osób. W ręce policjantów wpadło też 74 poszukiwanych, w tym 6 nieletnich.

asp. szt. Paweł Petrykowski