Ta strona używa plików cookie!
close

Podrobiony towar jednej ze znanych światowych firm nie trafi na rynek

Data dodania: 4 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej zabezpieczyli ponad 70 sztuk podrabianych akcesoriów do telefonów komórkowych. Oferowała je do internetowej sprzedaży jedna z lokalnie działających firm. Były to m. in. ładowarki, etui na telefony komórkowe, adaptery, kable USB i inne akcesoria do urządzeń mobilnych. Teraz nie trafią na rynek. Funkcjonariusze przypominają, że wprowadzanie do obrotu podróbek markowych artykułów i czynienie sobie z tego źródła dochodu zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu prowadzili działania operacyjne ukierunkowane na handel podrobionymi artykułami znanych marek.

Na jednym z internetowych portali ogłoszeniowych policjanci ujawnili wystawione do sprzedaży artykuły z bezprawnie oznaczonymi, zastrzeżonymi znakami towarowymi. Oferował je jeden z miejscowych sklepów internetowych.

Funkcjonariusze razem z przedstawicielem poszkodowanej firmy, której znaki towarowe były podrabiane oraz ze specjalistą badającym cechy autentyczności artykułów, pojechali niezwłocznie do siedziby tej firmy.

Działając na miejscu śledczy zabezpieczyli ponad 70 sztuk przedmiotów, wobec których zaszło uzasadnione podejrzenie, że posiadają one cechy świadczące o braku legalności. Były to m. in. ładowarki, etui na telefony komórkowe, adaptery, kable USB i inne akcesoria do urządzeń mobilnych. Wartość mienia według cen sprzedaży przekroczyła łącznie kwotę 15 000 złotych. Jednak suma strat właściciela marki jest o wiele wyższa.

Obecnie funkcjonariusze prowadzą czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tej sprawy.

W świetle obowiązujących przepisów osoba, która w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym i czyni sobie z popełnienia przestępstwa stałe źródło dochodu, podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 5.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
tel. 693 -403 -817

 

Galeria

Powiązane wiadomości