Ta strona używa plików cookie!
close

Podrabiany towar na targowisku. Policjanci zatrzymali dwie kobiety handlujące odzieżą

Data dodania: 13 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Na ponad 100 tys. złotych oszacowane zostały straty producentów odzieży w trakcie kontroli jednego z targowisk przeprowadzonej przez wrocławskich policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Podrabiane kurtki, buty i okulary to tylko niektóre z zabezpieczonych towarów. Nieuprawnione używanie znaków towarowych jest przestępstwem, o czym powinni wiedzieć wszyscy sprzedawcy.

Funkcjonariusze wrocławskiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wzięli pod lupę jedno z targowisk. Policjanci zamierzali sprawdzić, czy nie dochodzi tam do sprzedaży rzeczy zabronionych lub obrotu podrobionymi towarami. Ich uwagę zwrócił towar wystawiony na dwóch stoiskach. Doświadczeni funkcjonariusze, zajmujący się na co dzień przestępstwami gospodarczymi, potrafią odróżnić oryginalny towar od tego podrabianego. Konsumenci nie zawsze mają tak wprawne oko i niestety dają się nabrać nieuczciwym sprzedawcom, przepłacając za podróbki.

Na dwóch stoiskach policjanci ujawnili odzież w postaci kurtek, bluz, spodni oraz paski, torebki, buty i okulary znanych światowych marek. Właścicielki stoisk zostały zatrzymane. W mieszkaniu jednej z nich policjanci ujawnili kolejne partie podrabianego towaru. Łącznie zabezpieczono 80 sztuk odzieży i akcesoriów. Kwota ujawnionych strat producentów została oszacowana na ponad 100 tys. złotych. Kobiety będą teraz musiały odpowiedzieć za nieuprawnione używanie znaków towarowych.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Dariusz Rajski
tel. 693 – 403 – 817