Ta strona używa plików cookie!
close

Podrabiali na szeroką skalę markowe oleje silnikowe i wprowadzali je do obrotu na terenie kraju, powodując straty w wysokości, co najmniej 3 milionów złotych – zatrzymania i tymczasowe areszty

Data dodania: 2 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Dolnośląscy policjanci rozpracowali zorganizowaną grupę przestępczą, zatrzymując w efekcie dotychczas prowadzonych realizacji 8 osób. Podejrzani usłyszeli m.in. zarzuty oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości, za które grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 4 zatrzymanych sąd zastosował tymczasowe areszty. Grupa podrabiała na szeroką skalę markowe oleje silnikowe i wprowadzała je do obrotu, powodując straty na szkodę producentów na kwotę nie mniejszą niż 3 miliony złotych.

Kara nawet do 10 pozbawienia wolności grozi 8 zatrzymanym, podejrzanym m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości. Wobec 4 podejrzanych sąd zastosował tymczasowe areszty, a wobec pozostałych poręczenia majątkowe, dozory policyjne i zakazy opuszczania kraju.

Czynności w przedmiotowej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Ostatnie zatrzymania podejrzanych o udział w tym przestępczym procederze miały miejsce w wyniku realizacji przeprowadzonej przez policjantów pod koniec czerwca br. Trzej mężczyźni w wieku od 44 do 62 , to mieszkańcy powiatu wrocławskiego. 

Grupa zajmowała się podrabianiem markowych olei silnikowych na dużą skalę i potwierdzaniem nieprawdy w fakturach VAT. Sprawcy uzyskali dostęp do hurtowych dostaw jednych z najtańszych dostępnych na rynku olei silnikowych, które kupowali w 1000 litrowych zbiornikach. W zorganizowanych przez siebie nielegalnych  rozlewniach oleju przelewali go do podrabianych opakowań z logo znanych producentów. Następnie tak podrobiony produkt był rozprowadzany na terenie kraju i poza nim, m.in. na terenie Łotwy.

Obecnie Policja i Prokuratura w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu.

Niewykluczone są też dalsze zatrzymania.

asp. szt. Paweł Petrykowski

 

 

Galeria