Ta strona używa plików cookie!
close

Podrabiał recepty i wyłudzał leki – wpadł w ręce policji

Data dodania: 6 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą komendy powiatowej w Głogowie zatrzymali 21 – letniego mężczyznę, który przy pomocy podrobionych recept wyłudził oraz usiłował dokonać zakupu leku o działaniu narkotycznym. Mężczyzna wpadł w Głogowie, ale działał również w innych miejscach. Policjanci weryfikują teraz zakres jego przestępczej działalności. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Głogowscy policjanci w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali 21 – latka na terenie Wrocławia. Mężczyzna nie ma stałego adresu zameldowania. W Głogowie pojawił się pod koniec marca br. i wtedy usiłował dokonać zakupu leku o działaniu narkotycznym w jednej z aptek. Recepty, którymi się posłużył, wzbudziły jednak wątpliwości. Mężczyzna nie pojawił się więcej w tej aptece. Zdołał jednak kupić lek w innym miejscu. Wyłudził w ten sposób również kwotę 634 złotych z tytułu refundacji.

Policjanci realizujący sprawę ustalili, że recepty są podrobione, a dane na nich zawarte, choć prawdopodobne, są nieprawdziwe. Mężczyzna został zatrzymany. Przyznał się do podrobienia recept oraz ich drukowania na domowym sprzęcie komputerowym.

Okazało się, że działał w różnych miejscach w Polsce i obecnie policjanci weryfikują zakres jego przestępczej działalności.

Podejrzany usłyszał zarzuty oszustwa, podrobienia dokumentów oraz usiłowania oszustwa. Grozi mu za to kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 – 904 – 452