Ta strona używa plików cookie!
close

Podpalił dom zapalniczką pożyczoną od sąsiadów – został zatrzymany

Data dodania: 24 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Zgorzelec

Policjanci z Pieńska zatrzymali mężczyznę, który podpalił dom jednorodzinny znajdujący się na terenie gminy. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Mężczyzna był na tyle zuchwały, że ogień rozpalił zapalniczką pożyczoną od sąsiadów. Zatrzymany usłyszał już zarzuty zniszczenia mienia, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu otrzymał zgłoszenie o palącym się budynku jednorodzinnym na terenie gminy Pieńsk. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji oraz powiadomiona została straż pożarna. Przybyli na miejsce mundurowi dzięki współpracy z mieszkańcami sąsiedniej posesji zatrzymali 42-letniego mężczyznę, podejrzanego o podpalenie. Na szczęście w budynku nie było żadnych osób i nikt nie odniósł obrażeń.

Na miejscu policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna grzecznościowo za pozwoleniem właściciela mieszkał w podpalonym domu. Niestety pomiędzy mężczyznami doszło do nieporozumienia w kwestii opłaty za mieszkanie. Zdenerwowany najemca poszedł do sąsiadów, pożyczył zapalniczkę i podpalił budynek.

42-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego usłyszał już zarzut zniszczenia mienia, do którego się przyznał. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Zgorzelcu
podkom. Agnieszka Goguł

nadkom. Krzysztof Zaporowski
 

 

Galeria