Ta strona używa plików cookie!
close

Podpalacz w rękach policjantów

Data dodania: 14 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie kilku pojemników na odpady. W wyniku działania sprawcy nadpalony został również jeden z samochodów oraz garaż. Za te czyny zatrzymany odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej w Legnicy, w wyniku szeroko zakrojonych działań operacyjnych zatrzymali 47-letniego mężczyznę  podejrzanego o serię podpaleń, do których doszło na terenie miasta.

Policjanci od pewnego czasu realizowali różnego rodzaju czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności pożarów pojemników i kontenerów na odpady, do których doszło na terenie miasta. W wyniku tych zdarzeń nadpalony został również samochód oraz garaż. Straty oszacowano na kwotę blisko 5 tys. złotych.

Zatrzymany w tej sprawie 47 - latek trafił prosto do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Za czyny, o które podejrzany jest mężczyzna, grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504 – 798 – 649

 

Galeria