Ta strona używa plików cookie!
close

Podejrzany o włamanie do domu zatrzymany – policjanci odzyskali skradziony sprzęt o wartości ponad 10 tysięcy złotych

Data dodania: 30 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci zatrzymali 55-letniego mężczyznę, podejrzanego o włamanie do mieszkania i kradzież sprzętu wartego ponad 10 tysięcy złotych. Funkcjonariusze najpierw w lombardzie znaleźli skradziony aparata fotograficzny, a następnie „namierzyli” sprawcę. W jego kryjówce ujawnili kolejne rzeczy pochodzące z włamania. Jak się okazało, mężczyzna był już wcześniej karany za inne przestępstwa przeciwko mieniu, a teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek realizując szereg działań operacyjnych w sprawie włamania do jednego z mieszkań i zatrzymali podejrzanego o przestępstwo. Najpierw policjanci ustalili, że do jednego z lombardów trafił skradziony aparata fotograficzny. Następnie po nitce do kłębka funkcjonariusze ustalili osobę mającą związek z tym przestępstwem. Okazał się nim 55-letni mieszkaniec Wrocławia.  Podejrzany nie miał stałego miejsca zamieszkania, ale posiadał pomieszczenie garażowe, w którym spędzał sporo czasu. Tam właśnie został zatrzymany przez policjantów. Jak potwierdzili funkcjonariusze, mężczyzna ukrywał w garażu również inne przedmioty pochodzące z tej kradzieży. Łącznie policjanci odzyskali mienie o wartości ponad 10 tysięcy złotych, w tym markowy telewizor i aparat fotograficzny. 55-latek trafił prosto do policyjnego aresztu.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu za kradzież z włamaniem. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów i teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Jak się okazało, mężczyzna był już wcześniej karany za inne przestępstwa przeciwko mieniu. Na wymiar kary niewątpliwie będzie też miał fakt, że działał w warunkach recydywy.

Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara do 5, natomiast przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak

nadkom. Krzysztof Zaporowski