Ta strona używa plików cookie!
close

Podejrzany o włamania zatrzymany - był poszukiwany

Data dodania: 3 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Policjanci z Bolesławca zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzieże z włamaniem. Sprawca dodatkowo był osobą poszukiwaną w celu odbycia kary pozbawienia wolności na okres 6 miesięcy za wcześniej popełnione przestępstwa przeciwko mieniu. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o dokonanie dwóch kradzieży z włamaniem. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego.

Pierwszy czyn dotyczył włamania do budynku mieszkalnego na terenie Nowogrodźca i kradzieży m. in. biżuterii, monet kolekcjonerskich oraz obrazów. Do drugiego włamania doszło w Bolesławcu. Sprawca włamał się do automatu z pieniędzmi na myjni samoobsługowej.

Dodatkowo policjanci ustalili, że 28-latek jest poszukiwany przez bolesławiecki sąd w celu odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności w związku z wcześniej popełnionymi przestępstwami przeciwko mieniu. 

Podejrzany nie wyjdzie na wolność przez najbliższe miesiące, dodatkowo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności za kolejne popełnione przestępstwa. 

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. A.Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

nadkom. Krzysztof Zaporowski