Ta strona używa plików cookie!
close

Podejrzany o włamania i kradzieże mienia

Data dodania: 30 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Policjanci ze Złotoryi zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o włamania do garażu oraz domu jednorodzinnego i kradzieże mienia. Łupem sprawcy padły głównie elektronarzędzia ale także piła spalinowa, spawarka, sprzęt komputerowy i fotograficzny, biżuteria oraz markowe zegarki. Wartość skradzionego mienia szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 14 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali już część skradzionych rzeczy, które wkrótce zostaną zwrócone poszkodowanym. Za tego typu przestępstwa zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Nieznany sprawca włamywał się i kradł na terenie dwóch miejscowości w powiecie złotoryjskim. Jego łupem padały przedmioty, które mógł szybko spieniężyć - głównie elektronarzędzia ale także piły spalinowe, spawarka, myjka ciśnieniowa, kable elektryczne, oleje silnikowe, sprzęt komputerowy i fotograficzny, biżuteria i markowe zegarki. Łączna wartość strat, jakie powstały w wyniku przestępczej działalności to ponad 14 tysięcy złotych.

Na podstawie przeprowadzonych działań i analizy zgromadzonego materiału, funkcjonariusze ustalili, kto może stać za tymi zdarzeniami. Osobą tą okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego. Dalsze czynności potwierdziły ustalenia policjantów i pozwoliły na zatrzymanie podejrzanego, udowodnienie mu kilku czynów i odzyskanie części utraconego mienia. Dodatkowo podczas sprawdzenia pojazdu, którym się poruszał, funkcjonariusze ujawnili metamfetaminę.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty kradzieży mienia, kradzieży z włamaniem oraz posiadania substancji psychotropowej wbrew przepisom ustawy o narkomanii. O jego dalszym losie będzie decydował sąd. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Złotoryi
st. sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603 – 765 – 923

 

Galeria

Powiązane wiadomości