Ta strona używa plików cookie!
close

Podejrzany o serię kradzieży i włamań

Data dodania: 22 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o 18 kradzieży i włamań. Do wszystkich zdarzeń doszło na terenie Jeleniej Góry. Łupem sprawcy padło mienie o wartości kilku tysięcy złotych. Ponadto okazało się, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pobawienia wolności w wymiarze 3 miesięcy za inne czyny. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 19 - letniego jeleniogórzanina podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu. Nastolatek został zatrzymany zaraz po włamaniu do niezamieszkałego budynku na terenie miasta, skąd jego łupem padły grzejniki o wartości kilkuset zł. Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego dodatkowo ustalili, że zatrzymany ma na koncie jeszcze co najmniej 17 zdarzeń, do których doszło w Jeleniej Górze od stycznia do maja br. Są to włamania do piwnic, pomieszczeń gospodarczych i samochodów, skąd łupem sprawcy padły nawigacje, narzędzia, ubrania i inne przedmioty. Ponadto podejrzany kradł rowery spod jednego z jeleniogórskich sklepów oraz szkoły.

Obecnie policjanci ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwa 19 - latkowi grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna po przeprowadzeniu czynności procesowych został przekazany do Aresztu Śledczego, gdyż był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 3 miesięcy za inne przestępstwa.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490