Ta strona używa plików cookie!
close

Podejrzany o rozboje zatrzymany – był poszukiwany

Data dodania: 12 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat grozić może 33-latkowi, który podejrzany jest o dwa rozboje. Do zdarzeń doszło w Jeleniej Górze na początku maja br. Napastnik zastraszył pokrzywdzonych, a następnie ich okradł. Jego łupem padło mienie o wartości około 2 tys. złotych. Teraz za te przestępstwa odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 33-letniego mężczyznę, podejrzanego o dwa rozboje.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna przestępstw tych dopuścił się w Jeleniej Górze na początku maja br. Pierwszego pokrzywdzonego zastraszył, uderzył go, a następnie okradł. Jego łupem padło 750 złotych, powerbank i papierosy.  Kolejnego pokrzywdzonego postraszył wrzuceniem do rzeki,  a następnie ukradł mu telefon komórkowy o wartości 600 złotych.

Pokrzywdzeni o zdarzeniach powiadomili policję. Funkcjonariusze w oparciu o uzyskane informacje zatrzymali 33-latka, podejrzewanego o popełnienie tych czynów. Ponadto był on poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Jeleniej Górze do innych czynności prawnych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.  Za  te przestępstwa grozić mu może nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KMP we Wrocławiu
podinsp. Edyta Bagrowska