Ta strona używa plików cookie!
close

Podejrzany o rozbój wpadł w ręce policjantów krótko po przestępstwie

Data dodania: 16 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o rozbój. Sprawca grożąc pozbawieniem życia zabrał pokrzywdzonemu pieniądze i uciekł. Funkcjonariusze krótko po zgłoszeniu tego zdarzenia namierzyli przestępcę odpowiedzialnego za ten czyn. Policjanci odzyskali też część skradzionej gotówki. Zatrzymanemu mężczyźnie może teraz grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Rakowiec po otrzymaniu informacji od pokrzywdzonego w wyniku rozboju mężczyzny, od razu podjęli działania w celu udzielenia mu niezbędnej pomocy i zatrzymania sprawcy tego czynu.

Zdarzenie miało miejsce w okolicach placu Społecznego. Do idącego tamtędy mężczyzny podszedł inny mężczyzna, który grożąc mu pozbawieniem życia, zażądał wydania posiadanych pieniędzy. Pokrzywdzony bojąc się o własne życie i zdrowie oddał napastnikowi 300 złotych. Po dokonaniu rozboju sprawca uciekł.

Policjanci natychmiast rozpoczęli sprawdzanie okolicy w celu poszukiwaniu napastnika. W pewnym momencie zauważyli osobę, która wyglądem odpowiadała rysopisowi podejrzanego. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, którym okazał się 30-letni mieszkaniec Wrocławia. W trakcie prowadzonych czynności był on agresywny i próbował wyrywać się interweniującym policjantom. W związku z tym został obezwładniony, a następnie przewieziony do policyjnego aresztu.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Funkcjonariusze odzyskali też część skradzionego mienia.

30-latkowi za rozbój może teraz grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Monika Perec