Ta strona używa plików cookie!
close

Podejrzany o pobicie mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty

Data dodania: 1 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Zarzuty popełnienia przestępstwa usłyszał 28-latek zatrzymany przez policjantów pionu kryminalnego z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji. Mężczyzna podejrzany jest o atak na 37-latka, do którego doszło w ubiegłym tygodniu w rejonie mostu Trzebnickiego. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozić mu może teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek, na bulwarze w rejonie mostu Trzebnickiego. Z ustaleń wynikało, że sprawca wielokrotnie uderzał pokrzywdzonego, czym doprowadził do obrażeń jego twarzy. Ratownicy medyczni udzielili mężczyźnie pomocy medycznej, a policjanci przyjęli od niego zawiadomienie o zdarzeniu. Następnie funkcjonariusze z wrocławskiej Policji, wykonali szereg czynności operacyjnych, mających na celu namierzenie i zatrzymanie sprawcy tego czynu. Opublikowano m. in. portret pamięciowy oraz dokonano analizy zapisów z kamer monitoringu.

Prowadzone działania, w tym konstruktywna współpraca z osobą pokrzywdzoną, zakończyły się zatrzymaniem mężczyzny, podejrzanego o ten czyn. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Wrocławia. W wyniku późniejszych czynności procesowych został on rozpoznany przez pokrzywdzonego i został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Wrocław Psie Pole.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu, a także gróźb pozbawienia życia z powodu przynależności politycznej. Za popełnione przestępstwa będzie musiał teraz odpowiedzieć przed sądem, grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak

podinsp. Krzysztof Zaporowski