Ta strona używa plików cookie!
close

Podejrzany o oszustwa przy sprzedaży mieszkań zatrzymany – straty to ponad 900 tysięcy złotych

Data dodania: 7 grudnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci zatrzymali 60-letniego mężczyznę, podejrzanego o oszustwa. Dotychczasowe ustalenia w tej sprawie wskazuję, że poprzez przestępcze działanie doprowadził 6 osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na łączną kwotę ponad 900 tysięcy złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci i Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu. Sprawa ma charakter rozwojowy, a liczba osób poszkodowanych może być większa. Mężczyzna już został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o oszustwa. Okazał się nim 60-letni mieszkaniec Wrocławia. Mężczyzna podejrzany jest o doprowadzenia 6 osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przy sprzedaży mieszkań na łączną kwotę ponad 900 tysięcy złotych. Sprawca poprzez wprowadzenie poszkodowanych w błąd, co do zamiaru i możliwości wywiązania się z zawartych umów doprowadzał osoby do niekorzystnego rozporządzenie mieniem.

Jak wynika z materiału dowodowego zebranego przez policję i prokuraturę podejrzany zapewniał pokrzywdzonych, że po sprzedaży ich mieszkań, doprowadzi  do nabycia przez nich praw do innego lokalu za sumę uzyskaną ze sprzedaży mieszkania pomniejszoną o spłatę zadłużeń. Jednak po sprzedaży lokali nie wywiązał się z umów z pokrzywdzonymi, nie zapewnił im kupna innego lokalu, ani nie przekazał im pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży mieszkań.

Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego policjanci zabezpieczyli dokumentację, telefon komórkowy oraz komputer. Na poczet przyszłych kar zabezpieczony został pojazd należący do mężczyzny o wartości ponad 50 tysięcy złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu. Sprawa  ma charakter rozwojowy, a liczba osób poszkodowanych może być większa.

Mężczyzna już usłyszał zarzut doprowadzenia do niekorzystne rozporządzenia mieniem za co grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat. Decyzją sądu 60-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

nadkom. Krzysztof Zaporowski