Ta strona używa plików cookie!
close

Podejrzany o kradzieże i groźby trafił do tymczasowego aresztu

Data dodania: 17 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Milicz

Na trzy miesiące został tymczasowo aresztowany pewien młody mieszkaniec Milicza, który usłyszał zarzut popełnienia 17 różnych przestępstw o charakterze kryminalnym i chuligańskim. Podejrzanemu grozi kilkuletni pobyt za więziennymi murami, tym bardziej, że będzie odpowiadał przed sądem jako recydywista uprzednio już karany za podobne przestępstwo.

Miliccy policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca, który w ostatnim czasie na terenie miasta dopuścił się wielu kradzieży oraz stosował groźby karalne wobec różnych osób. Mężczyzna wielokrotnie zabierał z półek sklepowych piwo i inne artykuły nie płacąc za nie, ukradł perfumy, wielokrotnie groził pozbawieniem życia i zdrowia oraz pobiciem ekspedientkom w placówkach handlowych, właścicielom lokali gastronomicznych oraz interweniującym policjantom i ratownikom medycznym. 24 - latek usłyszał także zarzuty dotyczące tego, że będąc w ostatnim czasie kilkukrotnie zatrzymanym w policyjnym areszcie niszczył wyposażenie cel oraz znieważał policjantów. Mężczyzna podejrzany jest także o wielokrotne i uporczywe nękanie poprzez zastraszanie pracownic jednego z milickich sklepów spożywczych, co wzbudziło u pokrzywdzonych uzasadnione poczucie zagrożenia. Także w trakcie ostatniego zatrzymania 24 - latek był bardzo agresywny, nie wykonywał wydawanych mu poleceń i naruszył nietykalność cielesną interweniującego policjanta. Łącznie mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia aż 17 różnych przestępstw.

Sąd Rejonowy w Miliczu zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Podejrzany odpowiadać będzie przed sądem jako recydywista, dlatego grozić mu może wysoka kara pozbawienia wolności. Mężczyzna został przewieziony przez policjantów do Aresztu Śledczego we Wrocławiu, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 – 135 – 830

Tymczasowo aresztowany mężczyzna trzymany przez policjantów