Ta strona używa plików cookie!
close

Podejrzany o kradzież i paser w rękach policji

Data dodania: 24 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież stołów i lamp na szkodę jednej z jeleniogórskich restauracji. Pokrzywdzony poniesione straty oszacował na ok. 6000 zł. Okazało się, że zatrzymany skradzione mienie po okazyjnej cenie sprzedał mieszkance Jeleniej Góry. Policjanci na jej posesji odnaleźli większość skradzionych przedmiotów. Teraz zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie, grozić może kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z komisariatu w Jeleniej Górze zatrzymali 30 - letniego mieszkańca miasta podejrzanego o kradzież oraz 40 - letnią kobietę podejrzaną o przestępstwo paserstwa. Jak ustalili policjanci, mężczyzna 13 maja br. okradł właściciela jednej z jeleniogórskich restauracji. Jego łupem padło 12 stolików oraz 3 lampy oświetleniowe o wartości 6000 zł, które to wywiózł w koszu sklepowym.

Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie, na podstawie zebranych informacji oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu, wytypowali i zatrzymali 30-latka podejrzanego o to przestępstwo. Ponadto ustalili, że mężczyzna skradzione mienie po okazyjnej cenie sprzedał jednej z mieszkanek Jeleniej Góry. Na jej posesji funkcjonariusze odnaleźli większość skradzionych przedmiotów.

Obecnie policja wyjaśnia szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz, zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490

 

Galeria