Ta strona używa plików cookie!
close

Podejrzani o związek z zabójstwem w rękach Policji – Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu

Data dodania: 9 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę w związku z zabójstwem, do którego doszło w jednej z miejscowości na terenie powiatu jeleniogórskiego w maju br. Na podstawie zebranego materiału, mężczyzna odpowie za zabójstwo, za co grozić mu może nawet dożywocie, a kobieta za ukrywanie dowodów oraz nieudzielenie pomocy. Para, na wniosek prokuratury, została już decyzją sądu tymczasowo aresztowana na 3 miesiące.

Do przestępstwa doszło 22 maja br. w jednej z miejscowości koło Jelenie Góry. W wyniku podjętych działań operacyjnych i procesowych funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili i zatrzymali 33 - letnią kobietę oraz 39 - letniego mężczyznę, podejrzewanych o związek z zabójstwem 

Pokrzywdzony był poszukiwany przez policjantów od ponad miesiąca w związku ze zgłoszeniem jego zaginięcia.

Pierwsze ślady dotyczące zabójstwa wyszły na jaw kilka dni później. Dalsze czynności i zebrane dowody pozwoliły na zatrzymanie kobiety i mężczyzny.

Podejrzanemu prokurator przedstawił  zarzut zabójstwa, za co grozić mu może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Jego konkubina usłyszała zarzut ukrywania dowodów oraz nieudzielenia pomocy. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratury zastosował wobec obojga zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KMP Jelenia Góra)
Oficer Prasowy
podinsp. Edyta Bagrowska

 

 

Zabójstwo