Ta strona używa plików cookie!
close

Podejrzani o włamanie do domu zatrzymani na gorącym uczynku

Data dodania: 30 listopada 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Lwówek Śląski

Tłumaczyli, że wieczorem wprowadzają się do wynajmowanego mieszkania. Policjanci z Gryfowa Śląskiego na gorącym uczynku zatrzymali dwie osoby, podejrzane o włamanie do domu. Funkcjonariusze wcześniej otrzymali informację od kolegów z innego województwa, których powiadomił zaniepokojony właściciel mieszkania o próbie włamania do jego domu. Podejrzani ukradli sprzęt elektroniczny o wartości ponad 5 tys. złotych. Grozi im teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec Gryfowa Śląskiego przebywając poza domem otrzymał powiadomienie z systemu alarmowego o próbie włamania do swojego mieszkania. Natychmiast informację przekazał do najbliżej jednostki policji z Nakła w województwie kujawsko-pomorskim. Policjanci z Nakła błyskawicznie skontaktowali się z kolegami z drugiego końca Polski z komisariatu w Gryfowie Śląskim przekazując im otrzymane zgłoszenie. We wskazane miejsce udał się patrol policji, który zatrzymał na gorącym uczynku włamania do mieszkania dwoje sprawców. Włamywacze byli bardzo zaskoczeni pojawieniem się funkcjonariuszy. Próbowali się tłumaczyć, iż późnym wieczorem wprowadzają się do wynajmowanego mieszkania. Lecz po chwili nie stawiając oporu poddali się i zostali zatrzymani policjantów. Okazało się, że są to mieszkańcy Mirska: 18-letnia kobieta i 38-letni mężczyzna. Oboje trafili do policyjnego aresztu. Podejrzani ukradli sprzęt elektroniczny o wartości ponad 5 tys. złotych.

Za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed Sądem Rejonowym w Lwówku Śląskim, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Policja apeluje jednocześnie do wszystkich mieszkańców o zwrócenie uwagi na zabezpieczenia swojego mieszkania w szczególności pod kątem ewentualnego montażu systemu alarmowych, dokładnego zamykania posesji.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
asp. szt. Mateusz Królak
tel. 600-266-063