Ta strona używa plików cookie!
close

Podejrzani o udział w bójce w Obiszowie zatrzymani przez polkowickich policjantów

Data dodania: 12 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Natychmiastowa reakcja polkowickich funkcjonariuszy i działania wykonane bezpośrednio po zdarzeniu, doprowadziły do zatrzymania 6 osób w sprawie niedzielnej bójki, która miała miejsce we wsi Obiszów. Piątka mężczyzn usłyszała zarzut udziału w bójce z użyciem broni palnej oraz innych niebezpiecznych narzędzi. Następstwem opisywanego zdarzenia była rana prawej nogi u jednego z jego uczestników. W czynnościach procesowych uczestniczyli również policjanci z Wydziału Kryminalnego komendy wojewódzkiej we Wrocławiu.

9 września br. policjanci z komendy powiatowej w Polkowicach otrzymali informację o podejrzeniu postrzelenia mężczyzny, do którego doszło około godziny 16.30 we wsi Obiszów. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze przekazali rannego Zespołowi Pogotowia Ratunkowego.

Policjanci natychmiast rozpoczęli również działania mające na celu ustalenie sprawców. W wyniku podjętych wielu czynności, polkowiccy funkcjonariusze w przeciągu kilku godzin od zaistnienia zdarzenia zatrzymali w tej sprawie podejrzewanych mężczyzn. W działaniach brali udział policjanci z Wydziału Kryminalnego komendy wojewódzkiej we Wrocławiu oraz nieetatowej grupy realizacyjnej Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach do zatrzymywania szczególnie niebezpiecznych przestępców.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie pięciu zatrzymanym zarzutu udziału w bójce z użyciem broni palnej oraz innych niebezpiecznych narzędzi. Prokuratura Rejonowa w Głogowie zdecydowała o zastosowaniu wobec czworga mężczyzn policyjnego dozoru. Podejrzanym o udział w bójce grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096