Ta strona używa plików cookie!
close

Podejrzani o pobicie w Boguszowie-Gorcach w rękach wałbrzyskich policjantów – zatrzymani znali swoją ofiarę

Data dodania: 24 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

W wyniku realizacji informacji własnych wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch młodocianych mieszkańców Boguszowa-Gorc, którzy podejrzani są o pobicie w tej miejscowości 19-letniego mężczyzny. Obaj staną teraz przed sądem, a grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Do zdarzenia doszło przy ul. Kościuszki w Boguszowie-Gorcach. Około godziny 23:00 dwóch napastników zaatakowało na ulicy mężczyznę. Kiedy pokrzywdzony 19-letni boguszowianin próbował uciec, pobili go na klatce schodowej jednego z budynków, kopiąc i bijąc po całym ciele. Podjęte przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu natychmiastowe działania doprowadziły do zatrzymania sprawców pobicia trzy dni po zdarzeniu. Okazało się wtedy, że zatrzymani 17 i 20 latek znali swoją ofiarę.
 
Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. Za popełnione przestępstwo obaj mogą trafić za kraty więzienia nawet na 5 lat.

nadkom. Krzysztof Zaporowski
 
Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

 

 

Galeria

Powiązane wiadomości