Ta strona używa plików cookie!
close

Podejrzani o kradzieże rowerów zatrzymani przez wrocławskich policjantów

Data dodania: 18 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozić może dwóm młodym mieszkańcom Wrocławia, którzy zostali zatrzymani przez policjantów na gorącym uczynku usiłowania kradzieży. Mężczyźni wpadli, gdy próbowali ukraść jednoślad z jednego z podwórzy. Dzięki doświadczeniu wywiadowców z komendy miejskiej i funkcjonariuszy operacyjnych ze Starego Miasta w porę zatrzymano podejrzanych, a później udowodniono im jeszcze inne kradzieże rowerów. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Nieumundurowani funkcjonariusze z wrocławskiej komendy miejskiej pełniąc służbę w okolicach Rynku zauważyli dwóch podejrzanie zachowujących się młodych mężczyzn. W pewnej chwili weszli oni na podwórko pomiędzy kamienicami. Policjanci poszli za nimi i obserwowali co będzie dalej. Mężczyźni wyraźnie wykazywali zainteresowanie jednym z postawionych przy budynku rowerów. Podeszli do jednośladu i zaczęli dokładnie go oglądać, a następnie szarpać. Gdy zauważyli, że są obserwowani, szybko próbowali uciec. Po chwili byli już jednak w rękach funkcjonariuszy.

Podczas kontroli jednego z mężczyzn policjanci znaleźli nożyce do cięcia drutu. Na miejscu zjawił się również właściciel roweru, który potwierdził próbę kradzieży. 18-latek i 21-latek nie potrafili racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania. Zostali zatrzymani, a po przewiezieniu do komisariatu przesłuchani w tej sprawie.

Dzięki ustaleniom przeprowadzonym przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Wrocław Stare Miasto, zatrzymanym mężczyznom udowodniono kilka innych kradzieży rowerów, jakie miały miejsce na terenie miasta. 18 i 21-latkowi, w świetle obowiązujących przepisów, grozić może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Krzysztof Marcjan
tel. 693-403-817