Ta strona używa plików cookie!
close

Podejrzani o kradzież piaskowca zatrzymani na gorącym uczynku

Data dodania: 4 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Złotoryjscy policjanci udaremnili podejrzanym o kradzież płyt wykonanych z piaskowca, ucieczkę z miejsca przestępstwa. Funkcjonariusze nad ranem zwrócili uwagę na dwa samochody osobowe, które wyglądały na mocno przeciążone. Podczas kontroli okazało się, że w bagażnikach znajdowało się kilkanaście płyt. Teraz o dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd. Odzyskany piaskowiec wrócił do właściciela.

Do zdarzenia doszło kilkanaście minut po godzinie 4 nad ranem w Złotoryi. Policjanci Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego podczas patrolu dróg dojazdowych do Złotoryi zwrócili uwagę na 2 samochody osobowe, które wyglądały na mocno przeciążone.

Funkcjonariusze postanowili je sprawdzić. Podczas czynności kierujący pojazdami 30 i 35 - letni mężczyźni zachowywali się bardzo nerwowo. Okazało się, że w bagażnikach znajdowało się kilkanaście płyt wykonanych z piaskowca.

Jak ustalili policjanci, pochodziły one z kradzieży, której mężczyźni dopuścili się chwilę wcześniej, a działania podjęte przez funkcjonariuszy uniemożliwiły im ucieczkę z miejsca przestępstwa. Płyty zostały zabezpieczone i przekazane właścicielowi, a podejrzani trafili do policyjnego aresztu.

W trakcie dalszych czynności, zatrzymanym udowodniono też jeszcze inną kradzież elementów wykonanych z piaskowca, która miała miejsce na terenie miasta. Teraz o dalszym losie podejrzanych zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Złotoryja)
Oficer Prasowy
sierż. Dominika Kwakszys

 

 

 

Galeria