Ta strona używa plików cookie!
close

Podejrzani o groźby i pobicie

Data dodania: 6 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Przed sądem stanie troje mieszkańców Lubina podejrzanych o to, że uczestniczyli w pobiciu i grozili dwóm osobom. Do zdarzenia doszło na jednym z osiedli. Jak ustalili policjanci, najpierw doszło do słownej sprzeczki pomiędzy zatrzymanymi, a pokrzywdzonymi. Następnie do pobicia i gróźb karalnych kierowanych wobec kobiety i mężczyzny. Trzy osoby zostały zatrzymane w tej sprawie. Usłyszały już zarzuty, a ich dalszym losem zajmie się teraz sąd.

Do zdarzenia doszło na osiedlu Przylesie w Lubinie. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie dotyczące szarpaniny pomiędzy grupą osób. Jedna z nich miała mieć nóż. Na miejsce skierowane zostały patrole policyjne.

Funkcjonariusze pod jedną z klatek schodowych zauważyli grupę osób, które przepychały się w drzwiach. Jeden mężczyzna był bardzo pobudzony i wulgarny. Pomimo przyjazdu policjantów i wezwania do zachowania zgodnego z prawem, podejrzani nie reagowali i zadawali uderzenia uciekającej parze. Dzięki zdecydowanym działaniom policjantów 3 osoby zostały zatrzymane i umieszczone w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze zabezpieczyli także nóż. Wśród zatrzymanych były 2 kobiety w wieku 18 i 32 lat, a także 30 - letni mężczyzna.

Cała trójka usłyszała już zarzuty. Ich losem zajmie się teraz sąd. Za udział w pobiciu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, z kolei kierowanie gróźb popełnienia przestępstwa na szkodę innej osoby zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Lubinie

 

Powiązane wiadomości