Ta strona używa plików cookie!
close

Podejrzanego o napady na placówki handlowe policjanci zatrzymali w salonie gier

Data dodania: 8 maja 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Kara do 12 lat pozbawienia grozi zatrzymanemu przez chojnowskich policjantów podejrzanemu o napady na punkty handlowe. Zamaskowany mężczyzna grożąc przedmiotem przypominającym broń ukradł w sumie ponad 2 tys. złotych. Mężczyzna został zatrzymany w kasynie gier oddalonym o kilkaset metrów od miejsca, w którym trzy godziny wcześniej dokonał rozboju. Policjanci przy zatrzymanym 30-latku ujawnili metamfetaminę. Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

W sobotę policjanci z Chojnowa zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o napady na placówki handlowe. Sprawca przy użyciu przedmiotu przypominającego broń w dwóch punktach handlowych na terenie Chojnowa dokonał kradzieży ponad 2 tys. złotych. Do pierwszego zdarzenia doszło 4 maja około godziny 23.00. Zamaskowany mężczyzna wtargnął do sklepu na terenie Chojnowa i grożąc użyciem przedmiotu przypominającego broń zażądał od ekspedientki gotówki. Mężczyzna dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 1500 złotych po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Następnego dnia o tej samej porze w identyczny sposób napadł na inny punkt handlowy w Chojnowie. Tym razem mężczyzna ukradł blisko 700 złotych.

Funkcjonariusze Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Chojnowie od momentu zgłoszenia rozpoczęli poszukiwanie sprawcy tych zdarzeń. Wezwany na miejsce przewodnik wraz z psem tropiącym z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie natychmiast rozpoczęli przeszukiwanie terenu za sprawcą rozboju. Po chwili pies podjął na miejscu zdarzenia trop i wskazał kierunek, w którym oddalił się poszukiwany mężczyzna. Policjanci szybko wytypowali miejsce, gdzie osoba mogła się ukryć. Było to kilkaset metrów od miejsce przestępstwa w salonie gier. Tam policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę. Podczas jego przeszukania funkcjonariusze ujawnili przy nim narkotyki w postaci metamfetaminy. 30-letni mieszkaniec gminy Chojnów trafił prosto do policyjnego aresztu.

Policjanci na bazie zgromadzonego materiału udowodnili zatrzymanemu 30-latkowi popełnienie dwóch przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu oraz posiadanie narkotyków. Straty jakie spowodował szacuje się na kwotę ponad 2 tys. złotych. Jeszcze dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Za przestępstwa jakich się dopuścił grozi mu teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Iwona Król-Szymajda

nadkom. Krzysztof Zaporowski