Ta strona używa plików cookie!
close

Podejrzana o szereg kradzieży sklepowych zatrzymana – straty szacowane są na kilka tys. zł.

Data dodania: 6 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Lubińscy policjanci zatrzymali 27-letnią kobietę, podejrzaną o kradzieże z marketów na terenie miasta. Sprawczyni działała od stycznia do sierpnia br. wielokrotnie, kradnąc różne artykuły. Ze sklepowych półek zabierała przede wszystkim alkohol, artykuły spożywcze i chemiczne, narażając właścicieli sklepów na kilkutysięczne straty. Kobieta już usłyszała już zarzuty, a grozi jej teraz kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Do lubińskiej policji wpłynęło  zgłoszenie o kradzieży alkoholu w jednym z marketów na terenie miasta.  Nad sprawą pracowali funkcjonariusze z wydziału kryminalnego. Policjanci szybko ustalili i zatrzymali sprawczynię tej kradzieży. Okazało się, że jest im dobrze znana z podobnych przestępstw.

Funkcjonariusze na podstawie własnych ustaleń i informacji, dodatkowo udowodnili 27-latce inne kradzieże ze sklepów. Jak ustalili policjanci, kobieta kradła przede wszystkim alkohol, artykuły spożywcze i chemiczne. Co ukradła spieniężała, traktując ten proceder jako stałe źródło dochodów. Straty na jakie naraziła właścicieli sklepów oscylują na kilka tysięcy złotych.

27-latka usłyszała już zarzuty. Do wszystkich czynów się przyznała. Za kradzieże grozić jej może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

nadkom. Krzysztof Zaporowski