Ta strona używa plików cookie!
close

Podczas rozboju zabrał kupony loteryjne – trafił na 3 miesiące do aresztu

Data dodania: 19 lutego 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat grozić może mężczyźnie, który dopuścił się rozboju. Do zdarzenia doszło w Jeleniej Górze w jednym z punktów sprzedaży gier liczbowych. Napastnik zaatakował pracownika, zastraszył gazem pieprzowym, a następnie ukradł kupony loteryjne o wartości blisko 1,5 tysiąca zł. Został tymczasowo aresztowany.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój.

Jak ustalili policjanci, do zdarzenia doszło 13 lutego br. w Jeleniej Górze w jednym z punktów sprzedaży gier liczbowych. 31-latek zastraszył pracownika punktu gazem pieprzowym,  a następnie ukradł mienie w postaci kartonu ze zdrapkami loteryjnymi o wartości blisko 1,5 tysiąca złotych.

Pokrzywdzony o zdarzeniu powiadomił policję. Funkcjonariusze w oparciu o uzyskane informacje, analizę monitoringu wytypowali 31-latka jako podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. Został on zatrzymany. Jak się okazało, był on również poszukiwany w celu odbycia kary 15 dni aresztu.

Za przestępstwo rozboju, grozić może mężczyźnie nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Źródło: KPP w Jeleniej Górze
podinsp. Małgorzata Gorzelak

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

Powiązane wiadomości