Ta strona używa plików cookie!
close

Podczas randki rozładował mu się akumulator - włamał się więc do innego samochodu i go wymienił

Data dodania: 30 listopada 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

W ręce jaworskich policjantów wpadł mężczyzna, podejrzany o włamanie do samochodu. Jak ustalono w samochodzie sprawcy podczas spotkania z dziewczyną rozładował się akumulator. Nie chcąc wracać do domu pieszo zaradny 26-latek wziął sprawy we własne ręce i to dosłownie. Wyjął więc rozładowaną baterię, i poszedł z nią do pobliskiej miejscowości. Tam włamał się do volkswagena i skradł naładowany akumulator, pozostawiając swój, rozładowany w tym pojeździe. Teraz mężczyzna będzie musiał za swój czyn odpowiedzieć przed sądem.

Jaworscy policjanci o zaistniałym włamaniu do samochodu w jednej z miejscowości gminy Mściwojów zostali powiadomieni w poniedziałek rano. Jak ustalono sprawca poprzedniej nocy, po pokonaniu zabezpieczeń, z komory silnika skradł akumulator, pozostawiając w nim jednak drugi - innej firmy. Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą jeszcze tego samego dnia wytypowali podejrzanego o ten czyn. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec gm. Mściwojów.

Po zatrzymaniu mężczyzna przyznał się do przestępstwa. Swoje zachowanie próbował wytłumaczyć niespodziewanymi problemami z zasilaniem samochodu. Wyjaśniło się również, skąd drugi akumulator znalazł się w okradzionym volkswagenie. Policjanci ustalili, że 26-latek w nocy siedział z koleżanką w swoim samochodzie. Kiedy po pewnym czasie postanowił go uruchomić, okazało się, że nie ma w nim wystarczającej ilości prądu. Nie chcąc wracać do domu pieszo wpadł na pomysł podmienienia rozładowanego akumulatora na dobry, pochodzący z innego pojazdu. Zabrał więc niesprawną baterię ze swojego samochodu i udał się z nią do pobliskiej miejscowości. Tam włamał się do stojącego przy jednej z posesji volkswagena, zabierając z niego naładowany akumulator, a swój niesprawny pozostawiając na podmianę.

Teraz 26-latek za swój pomysł będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. Przypominamy, że w świetle obowiązujących przepisów za kradzież z włamaniem może grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603-039-942

 

 

Powiązane wiadomości