Ta strona używa plików cookie!
close

Podczas próby muzycznej ukradł pozostawione bez nadzoru skrzypce. Został zatrzymany przez policjantów

Data dodania: 28 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Oleśnica

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież skrzypiec. Sprzęt muzyczny stanowił własność nastoletniej mieszkanki Oleśnicy. Został odzyskany przez funkcjonariuszy i trafił do rąk właścicielki. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do oleśnickiej jednostki policji zgłosiła się młoda dziewczyna, która poinformowała o kradzieży jej skrzypiec. Do zdarzenia doszło w trakcie próby, gdy grała na innym instrumencie. Wówczas skrzypce schowane w futerale leżały obok. Po zakończonej próbie zgłaszająca zorientowała się, że odłożony instrument zniknął.

Z chwilą otrzymania zgłoszenia oleśniccy policjanci przystąpili do działania. Dokładnie sprawdzili miejsce kradzieży, zebrali ślady, obejrzeli pobliskie monitoringi. Na jednej z kamer przemysłowych widać było mężczyznę, który niesie skradzione skrzypce. Policjanci Wydziału Kryminalnego rozpoznali mężczyznę i ustalili jego personalia. Pozostało tylko jak najszybsze zatrzymanie podejrzewanego o kradzież mężczyzny, aby ten nie zdążył spieniężyć skradzionego instrumentu. Szacunkowa wartość skrzypiec to blisko 1200 zł.

Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 48-latka, którego podejrzewali o kradzież. Przesłuchanie go nie było możliwe, gdyż znajdował się pod wpływem alkoholu, mając w organizmie aż 3 promile. Podejrzany został osadzony w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Wcześniej jednak wskazał policjantom, gdzie znajdują się skradzione skrzypce. Funkcjonariusze odnaleźli je i zabezpieczyli, aby następnie oddać właścicielce.

Następnego dnia po wytrzeźwieniu mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Oleśnicy
sierż.szt. Aleksandra Pieprzycka
tel. 601-589-781

Galeria

Powiązane wiadomości