Ta strona używa plików cookie!
close

Podczas kłótni groził i strzelał z wiatrówki

Data dodania: 27 marca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wołów

Wołowscy policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 28-latka, który stosował groźby wobec innego mężczyzny oraz kilkukrotnie oddał strzał z wiatrówki m. in. w jego kierunku. Funkcjonariusze sprawdzając pomieszczenia odnaleźli i zabezpieczyli wiatrówkę, której użył podejrzany. 28-letni sprawca usłyszał już zarzuty. Za popełnione czyny grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wołowie otrzymał zgłoszenie o kłótni w jednym z mieszkań, gdzie miały paść strzały. Natychmiast skierował na miejsce patrol, który potwierdził, że pomiędzy dwoma mężczyznami doszło do kłótni, podczas której jeden z mężczyzn miał kierować groźby w stosunku do drugiego oraz oddał kilka strzałów z wiatrówki. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu wołowskiego, a także w wyniku sprawdzenia pomieszczeń odnaleźli i zabezpieczyli wiatrówkę, z której mężczyzna oddawał strzały. Podczas wykonywania czynności z podejrzanym przedstawiono mu zarzuty.

Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych. Za swoje czyny 28-latek odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Wołowie
st. sierż. Marzena Pawlik
tel. 606-364-011

 

Leżąca na stole wiatrówka w woreczku foliowym.