Ta strona używa plików cookie!
close

Podczas interwencji podawał się za prokuratora. Agresywny mężczyzna został zatrzymany przez policyjnych wywiadowców

Data dodania: 27 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Agresywny mężczyzna zaatakował taksówkarza, który odmówił mu przejazdu. Napastnik uszkodził również jego samochód, a następnie wdał się w awanturę ze strażnikami miejskimi. Podczas interwencji podawał się za prokuratora i powoływał na rzekome kontakty w wymiarze sprawiedliwości, chcąc uniknąć odpowiedzialności. Został zatrzymany w związku z podejrzeniem popełnienia aż czterech przestępstw. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Wrocławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie, który zaatakował taksówkarza w centrum miasta. Funkcjonariusze od razu pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie zastali zgłaszającego oraz interweniujący patrol straży miejskiej. Według relacji kierowcy taksówki, dwóch młodych mężczyzn wsiadło do jego samochodu, a gdy taksówkarz odmówił przejazdu zaczęli zachowywać się bardzo głośno i agresywnie. Kierowca próbował wyprosić niechcianych klientów i wtedy jeden z nich zaatakował go. Uszkodził jego pojazd trzymanym w ręce kuflem z piwem. Zaalarmowany patrol straży miejskiej próbował interweniować, jednak agresywny mężczyzna uciekł. Przybyli na miejsce wywiadowcy szybko namierzyli sprawcę zdarzenia, który zaczepiał przechodniów na jednej z ulic Starego Miasta.
Podczas interwencji mężczyzna cały czas zachowywał się agresywnie i arogancko. 28-latek podawał się nawet za prokuratora i grożąc policjantom próbował wymusić na nich odstąpienie od czynności służbowych. Cały czas obrażał również interweniujących funkcjonariuszy. Wywiadowcy szybko poskromili agresywne zapędy mężczyzny, mimo tego, że ten nie wykonywał ich poleceń, a w pewnej chwili nawet zaczął ich atakować i kopać.

28-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Okazało się, że w organizmie  miał prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem aż za cztery popełnione czyny - m.in. naruszenie nietykalności funkcjonariuszy oraz ich znieważenie, a także zniszczenie mienia.

Wobec mężczyzny sąd może orzec karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Krzysztof Marcjan
tel. 693 – 403 – 817

 

Powiązane wiadomości