Ta strona używa plików cookie!
close

Podawał się za kobietę na portalu randkowym - napadał na przychodzących na spotkanie

Data dodania: 10 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk Wrocław

Wrocławscy policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością komendy wojewódzkiej oraz komisariatu na Krzykach zatrzymali mężczyznę, który podając się na kobietę na portalu randkowym, umawiał się z innymi osobami, a następnie napadał na nie. Wobec podejrzanego zastosowany został już tymczasowy areszt na 3 miesiące. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Cybeprzestępczością z wrocławskiej komendy wojewódzkiej ustalili mężczyznę podejrzanego o rozbój, a następnie  działając wspólnie z policjantami z komisariatu na Krzykach, zatrzymali go na jednej z ulic miasta. Jak wynika z materiałów zgromadzonych w tej sprawie przez policjantów, pewien 19- letni mężczyzna na portalu randkowym podając się za kobietę, umówił się na spotkanie z inną osobą. Sprawca podał pokrzywdzonemu jedynie informację o bramie i czekał na ofiarę pod blokiem. Byli umówieni na telefon. Gdy pokrzywdzony pod blokiem wyciągnął aparat i zadzwonił, by przekazać informację, że jest i czeka, 19 - latek podszedł do niego z nożem i zażądał gotówki. Pokrzywdzony stracił w ten sposób 300 złotych.

Obecnie sprawą zajmują się policjanci z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki. Wyjaśniając okoliczności związane z działalnością zatrzymanego na chwilę obecną ustalili związek mężczyzny z 9 innymi tego rodzaju zdarzeniami.

Podejrzany usłyszał zarzut rozboju z użyciem noża. Za napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. 19 - latek przebywa obecnie w tymczasowym areszcie.

Policjanci zwracają się do osób, które zostały pokrzywdzone w wyniku rozboju w przytoczonych powyżej okolicznościach, a nie zgłaszały tego, bądź też w zgłoszeniu nie podały wszystkich okoliczności zaistniałego zdarzenia, o osobisty bądź telefoniczny (tel. 71 782 46 00 ) kontakt z Komisariatem Policji Wrocław Krzyki.

kom. Kamil Rynkiewicz