Ta strona używa plików cookie!
close

Pod wpływem alkoholu, bez uprawnień i z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, bez oc oraz badań technicznych - policjanci zatrzymali motorowerzystów

Data dodania: 20 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Policjanci ze Złotoryi uniemożliwili dalszą jazdę 2 kompletnie nieodpowiedzialnym motorowerzystom, którzy bez uprawnień do kierowania pojazdami i będąc pod wpływem alkoholu popełnili szereg wykroczeń drogowych. Ponadto podczas kontroli okazało się, że jeden z nich za kierowanie w stanie nietrzeźwości posiada już sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, a jednoślady nie maja ważnych badań technicznych oraz ubezpieczenia OC. O dalszym losie podejrzanych zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi podczas patrolowania miasta zauważyli motorowerzystę wyjeżdżającego z drogi podporządkowanej, który na widok radiowozu zaczął się dziwnie zachowywać, po czym zawrócił. Policjanci postanowili sprawdzić, co było przyczyną takiej reakcji. Zatrzymali kierującego jednośladem do kontroli na następnej ulicy z innym motorowerzystą, który dla zmylenia policjantów dał mu swoją bluzę. Jak się okazało, kierowcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów, a w rozmowie z nimi policjanci wyczuli zapach alkoholu.

Badanie alkomatem wskazało u jednego prawie 0,23 promila, a u drugiego ponad 0,8 promila. Dodatkowo sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że obaj mężczyźni nie posiadają uprawnień do kierowania pojazdami. Starszy 28-letni złotoryjanin za kierowanie w stanie nietrzeźwości posiadał już sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Co więcej, motorowery którymi się obaj poruszali, nie były ubezpieczone i nie posiadały aktualnych badań technicznych. Policjanci uniemożliwili im dalszą jazdę, a pojazdy zostały zabezpieczone.

Obaj mężczyźni za popełniony szereg wykroczeń oraz przestępstwa będą odpowiadać przed sądem. Przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Natomiast temu kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, grozi pozbawienie wolności do lat 5.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603-765-923