Ta strona używa plików cookie!
close

Po kilku dniach na wolności ponownie trafił do aresztu

Data dodania: 24 października 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Środa Śląska

Długo nie nacieszył się wolnością pewien mieszkaniec powiatu średzkiego. Jak ustalili policjanci, mężczyzna jednego dnia dopuścił się kilku przestępstw. Sprawca wszczął awanturę, w trakcie której groził m.in. kobiecie pozbawieniem życia trzymając nóż w ręku. Odpowie też za znieważenie interweniującego policjanta w czasie i w związku z wykonywaniem przez niego obowiązków służbowych oraz kierowanie wobec niego gróźb karalnych. Podejrzanemu, który decyzją sądu trafił do aresztu na 2 miesiące grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

35-latek wszczął awanturę, w trakcie której groził pokrzywdzonej pozbawieniem życia trzymając nóż w ręku. Groźby kierował również wobec innej kobiety. Sprawca odpowie też za znieważenie interweniującego policjanta w czasie i w związku z wykonywaniem przez niego obowiązków służbowych oraz kierowanie wobec niego gróźb karalnych.

Jak się okazało, 35-latek miał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Ponadto był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie trzech zarzutów, w tym kierowania gróźb karalnych oraz znieważenie funkcjonariusza publicznego.

Wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

Przypomnijmy, że kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega karze pozbawienia wolności do lat 2.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
st. asp. Marta Stefanowska
tel. 693-726-093