Ta strona używa plików cookie!
close

Płacili fałszywymi banknotami. Zostali namierzeni przez policjantów. 4 osoby zatrzymane

Data dodania: 10 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Góra

Policjanci z komendy powiatowej w Górze, na podstawie zgromadzonych materiałów, udowodnili 4 podejrzanym wprowadzanie do obrotu fałszywych banknotów 100 – złotowych. Sprawcy płacili nimi w sklepach i na stacjach paliw. Za czyny, o które są podejrzani odpowiedzą teraz przed sądem. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec października 2018 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Górze otrzymali zgłoszenia od właścicieli sklepów i stacji paliw o nieznanych osobach, które zapłaciły za zakupione towary fałszywymi banknotami o nominale 100 złotych.

Banknoty posiadały napis „falsyfikat”, jednak osoby przyjmujące gotówkę nie zwróciły na to uwagi. Dopiero po jakimś czasie sprzedawcy orientowali się że zostali oszukani. Górowscy policjanci zabezpieczyli fałszywe banknoty, a w wyniku podjętych dalszych działań, ustalili i zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o ten czyn.

Podejrzani, to mieszkańcy powiatu górowskiego w wieku 44,19, 18 i 17 lat. Policjanci udowodnili im, co najmniej 8 - krotne wprowadzenie do obrotu fałszywych pieniędzy. Ponadto podczas przeszukania miejsca zamieszkania 17 – latka, policjanci znaleźli marihuanę i amfetaminę.

Wszyscy podejrzani o popełnienie przestępstw usłyszeli już zarzuty, a za czyny, których się dopuścili, odpowiedzą teraz przed sądem. Wprowadzanie do obrotu fałszywych banknotów zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków 17 - latkowi grozi dodatkowo też do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują, aby dokładniej przyglądać się otrzymywanym banknotom. W przypadku otrzymania bądź ujawnienia fałszywego banknotu natychmiast poinformujmy najbliższą jednostkę policji.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Góra)

 

Galeria

Powiązane wiadomości