Ta strona używa plików cookie!
close

Pirat drogowy zatrzymany w bezpośrednim pościgu przez policjantów

Data dodania: 3 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz 15 - letni zakaz prowadzenia pojazdów grozi 24-letniemu piratowi drogowemu zatrzymanemu przez legnickich policjantów. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, nigdy nie posiadał prawa jazdy, a swoim zachowaniem zmusił policjantów do pościgu.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy nocną porą patrolowali centrum miasta. W pewnym momencie zauważyli pojazd marki Ford, którego tor jazdy wskazywał na możliwą ,,przejściową niedyspozycję” kierującego. Funkcjonariusze jadąc bezpośrednio za pojazdem włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając tym samym jasny sygnał kierowcy do zatrzymania pojazdu. Ten jednak w reakcji przyśpieszył. Policjanci natychmiast podjęli za nim pościg.

Mężczyzna, po przejechaniu kilku ulic zatrzymał auto i podjął ucieczkę pieszo. Po kilku minutach był już w rękach policjantów legnickiej drogówki. Gdy uciekinier w pośpiechu opuszczał pojazd, zapomniał o zabezpieczeniu go przed ewentualnym, samoistnym przemieszczeniem. I tak samochód stoczył się na ścianę pobliskiego budynku powodując uszkodzenie elewacji.

Piratem drogowym okazał się być 24-letni mieszkaniec Legnicy, który nigdy uprawnień do kierowania pojazdami nie posiadał. W chwili zatrzymania od mężczyzny wyczuwalna była wyraźna, silna woń alkoholu. Odmówił jednak poddaniu się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. W sposób niecenzuralny wypowiadał się na temat pracy policjantów i ich samych.

Mężczyzna został przewieziony szpitala celem wykonania szczegółowych badań krwi. Stan techniczny pojazdu również wymagał korekty. W związku z powyższym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny, a auto zabezpieczono pomocą drogową.

Nieodpowiedzialny 24-latek, który świadomie nie zatrzymał się do kontroli drogowej, mimo stosowania przez funkcjonariuszy sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych, dopuścił się czynu zabronionego zagrożonego karą do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto sąd może też zakazać mu prowadzenia pojazdów nawet na okres 15 lat. Oprócz tego mężczyzna odpowie za kierowanie autem bez uprawnień, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz niezabezpieczenie pojazdu przed przemieszczeniem.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Izabela Burska
tel. 504 – 798 – 649