Ta strona używa plików cookie!
close

Pilnuj własnego mienia - Nie zostawiaj wartościowych przedmiotów i dokumentów w samochodzie!

Data dodania: 11 lutego 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Złotoryjscy policjanci apelują do kierowców i pasażerów samochodów, aby nie pozostawiali żadnych przedmiotów w pojazdach, w widocznym miejscu. Rzeczami, które najczęściej stają się łupem złodziei są pozostawione w aucie telefony komórkowe, nawigacje, tablety, torby z zakupami, elektronarzędzia. Włamywacz zachęcony pozostawionym sprzętem lub opakowaniem, wybije szybę i zabierze je, bo nie wie co znajduje się wewnątrz. Jeśli czyjeś zachowanie budzi Twój niepokój np. ktoś zagląda do zaparkowanych pojazdów - nie czekaj – zadzwoń pod numer 997 lub 112.

W ramach prowadzonych działań profilaktycznych przez komendę w Złotoryi pn. „Bezpieczna Posesja” zaprojektowano ulotki prewencyjne o treści przypominającej mieszkańcom powiatu, jak dbać o własne dobra materialne. Ulotki zostały zakupione przez Starostwo Powiatowe w Złotoryi.

Kierowcy i pasażerowie często bagatelizują wartość przedmiotów pozostawianych przez siebie w autach. Dla złodzieja, często przypadkowego, nawet pusta torba, stara nawigacja, karton po komputerze czy telefonie ma wartość i budzi jego zainteresowanie. Bez większego zastanowienia wybije szybę, aby zabrać pozostawioną rzecz i sprawdzić, czy przypadkiem ma jakąś wartość. Problem dotyczy nie tylko sprzętu RTV, ale także elektronarzędzi. 

Pamiętajmy, że to my musimy zadbać o rozwagę przy zabezpieczaniu naszego mienia  ! Ulotka ma za zadanie uświadomić mieszkańcom, że złotoryjska policja podejmuje wszelkie działania mające na celu zmniejszenie przestępczości najbardziej uciążliwej społecznie (kradzieży i kradzieży z włamaniem) poprzez zostawianie ulotki w miejscach, gdzie policjanci zauważą nieprawidłowo zabezpieczone mienie czy też pozostawione bez opieki przedmioty.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Złotoryi
Oficer Prasowy
mł. asp. Iwona Król-Szymajda
tel. 603 – 765 – 923