Ta strona używa plików cookie!
close

Piknik Bezpieczeństwa w ramach Edukacyjnego Programu „Bezpieczny Dolnoślązak”

Data dodania: 29 czerwca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 12 w Szkole Podstawowej nr 26 we Wrocławiu, 22 czerwca 2017 roku, odbył się Piknik Bezpieczeństwa w ramach Edukacyjnego Programu „Bezpieczny Dolnoślązak”. Wzięli w nim udział funkcjonariusze Wydziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Organizatorem projektu skierowanego do uczniów i nauczycieli szkół oraz przedszkoli jest Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Głównym celem prowadzonych działań było propagowanie bezpiecznego wypoczynku.

Na uczestników czekało wiele ciekawych atrakcji m. in. konkursy, zabawy, pokazy sprzętu ratowniczego, tresura psów. Podczas imprezy na poszczególnych punktach profilaktyczno-informacyjnych przedstawiane zostały różne pomysły na bezpieczne spędzanie czasu wolnego oraz sposoby unikania zagrożeń. Dzieci miały możliwość zobaczenia, na czym polega praca policjanta, ratownika wodnego oraz strażaka. Można było także wsiąść na policyjny motocykl i porozmawiać z funkcjonariuszami wydziału ruchu drogowego o bezpieczeństwie w trakcie podróży.

W tegorocznej, drugiej już edycji programu, wzięły udział 53 placówki oświatowe. Dzięki zaangażowaniu wielu podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa udało się przekazać uczniom w atrakcyjnej formie podstawowe informacje na temat najczęściej występujących zagrożeń w okresie wakacyjnym oraz sposobów ich unikania.

Źródło: KWP we Wrocławiu
nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

 

Galeria